Avrupa Gazete

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere’nin en eski yerleşim yerlerinden olan anayasası olmayan ülkedeki yasaların dayandığı ünlü Magna Carta'nın imzalandığı, neredeyse hiçbir Türk seçmen ve oyu olmayan bir şehir olan St. Albans’ta İngilizlerin oyu ile geçen seçimlerde belediye başkanı seçilen Salih (Mehmet) Gaygusuz, belediye başkanı olarak Türkleri gururlandırmaya devam ediyor. 

 
 
 
 
 
 
 
Türk Kültürünü İngilizlere Tanıtıyor
 
 
 
Dünyaca Ünlü Türk Piyanist Gülsin Onay, 27 Şubat 2016 tarihinde St.Albans’ta, Türk Belediye Başkanı Mehmet Gaygusuz’un düzenlediği klasik müzik yardım konserinde sahne almış ve dinleyicileri büyülemişti. 11 Mart’ta gerçekleşen Belediye Başkanlığı Balosu’nda iste Türk Başkan’a destek yağdı. Yoğun katılımın gözlendiği gecede birbirinden önemli konuklar vardı. Yardım Balosuna gelen İngiliz konuklara isimlerinin yazıldığı nazar boncuklu kartvizit hazırlanması, masalara Türk lokumu ve el yapımı Türk motiflerinin işlendiği seramikten küçük  hediyelik eşyaların ikram edilmesi, Türk şarapları, oryantal dansçıların özel gösterisi, baloda Türkiye rüzgarları estirdi.
 
 
 
 
 
 
 
Birbirinden Prestijli Davetliler
 
 
 
 
 
Belediye Başkanı (Mayor) Mehmet Gaygusuz ve eşi Mayoress Maureen Gaygusuz’un ev sahipliği yaptığı geceye, Hertfordshire Yüksek Polis Amiri (High Sherriff) Jonathan Trower ve eşi Gini Trower, St. Albans Belediyesi İdari Amiri James Blake ve eşi Margaret Blake, Yargıç John Plumstead ve eşi Gina Plumstead, Milletvekili Anne Main, Papaz Em Coley ve Lee Coley, St. Albans Belediye Başkan Yardımcısı Gill Clark ve hayat arkadaşı Stuart Bowman, David Clarke, Paulina Clarke, Carole Peacock ve Susan Marsden gibi önemli isimler katılım gösterdiler. İngiltere Türk Toplumunu temsilen Avrupa gazetesi editor Vatan Öz,  Aytaç Sağlam ve eşi Nilay Sağlam, Çoşkun Nas, İsmail Nas, Adem ve Tuğba Baş, Kudret Hancı, Ciğdem Keleş, Right Holidays yönetecisi Arif Paşa, Nilüfer Pyper, Gamze Şahin katıldı. 
 
 
 
 
 
 
 
Right Holidays ve Nas Oto sponsorluğu
 
 
 
 
 
Gecede sponsorların desteğiyle gerçekleştirilen çekiliş ile birçok hediye de dağıtıldı. Bu hediyelerin en önemlileri Right Holidays tarafından sağlanan iki adet İstanbul gidiş dönüş bileti ve Nas Oto sponsorluğunda sağlanan Trabzon’da 2 haftalık konaklamalı ve arabalı tatildi. 10. Yılında 2. Şubesini açarak Londra’daki Türk toplumuna seyahat hizmeti sunmaya devam eden Right Holidays, Türk Belediye Başkanı’na verdiği destekle de bir kez daha takdirleri topladı. 
 
 
 
 £1100 çekilişte tatil kazandı
 
 
 
 Ed Suttie isimli yardımsever İngiliz, kanser yararına yardım toplamak için Kuzey Kutbuna yürümüştü. Kuzey Kutbu (Nort Pole) da hayatını riski atarak yürüyen ve Baloya katılan Ed Suttie, £1100 vererek cekilişe katıldı ve  Trabzon’da tatil kazandı. 
 
 
 
 

Türk Kültürünü İngilizlere tanıtıyor tek başına gönüllü büyükelçi

Türk Kültürünü İngilizlere Tanıtıyor. İngiltere anayasası olarak bilienen Magna Carta'nın imzalandığı, neredeyse hiçbir Türk seçmen ve oyu olmayan bir şehir olan St. Albans’ta Türk Belediye Başkanı’nın Yardım Balosu Muhteşemdi. Salih Gaygusuz, belediye başkanı olarak Türkleri gururlandırmaya devam ediyor.

Bu videoyu oylayın

5.00