Avrupa Gazete

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-  İngiltere ana muhalafet partisi Kuzey Londra Islington’da uluslararası bir toplantı düzenledi. Geçen pazar günü yapılan toplantıda İngiltere İşçi, Partisi ( Labour Party) Lideri Ed Miliband katıldı ve bir konuşma yaptı.  BBC’de yayımlanan Eastender dizisin ünlü aktörü Ross Kemp, Labour’s International Development toplantısının sunucusuydu. Toplantıya ünlü aktrist Adjoa Andoh, Birleşmiş Milletler İnsan hakları sekreteri Barones Valerie Amos, Lord Neil Kinnock, Uluslararası Yapılanma gölge bakanı Mary Craigh, Labour Party yönetimden Vanessa Bowcock, Hackney Belediye Meclis üyelerinden Cllr Dan McCurry, Cllr Susan Jumoke Fajana-Thomas, Cllr Can Özşen, Avrupa Medya grubu Başkanı Vatan ÖZ, Hukukçu Rose Albay ve İşçi Partisi’nin Türkiye Dostları gurubun başkanı Nilgün Canver ile İşçi partisinin üst düzey yönetimiden isimler katıldı.

 

  

Miliband özetle şunları söyledi:

 

“İçeride İngiltere’yi ekonomik olarak yeniden geliştireceğiz. İngiltere’de ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmeye çalışıyoruz. İlk defa ev alacaklara kolaylıklar sağlayacağız. Vergi adaletsizliğini ortadan kaldıracağız. Hem dünyada hem İngiltere’de vergi adaletiyle şampiyon olacağız. Dışarıda ise farklılık yaratacağız. Hep birlikte gelecekte insani açıdan hem evde hem dünyada yardıma ihtiyacı olanlara el uzatacağız, yardımsever olacağız. Dünyada okuyamayan kız çocukları var. Su içemeyen çocuklar var. İngiltere sağlık sistemini iyileştirerek şampiyon olacağız ve dünyaya örnek olarak dünyadaki yardıma muhtaçlara yardım da edeceğiz. Dünya’nın sadece yüzde biri zengin ve varlıklı insanlardan oluşuyor. Burada bir yanlışlık var. Adaletsizlik var. Bunları ortadan kaldırmak için çalışıp şampiyon olacağız” 

Ed Miliband'ın Mayıs seçimlerinde İngiltere Başbakanı olması bekleniyor

Ed Miliband yaptığı konuşmada, İngiltere sağlık sistemi Nhs’ten eğitime, göçmenlikten insan haklarına kadar ülkeyi ilgilendiren kritik konularda gereken bütün iyileştirmeleri yapacağını söyledi. Ed Miliband, İşçi partisine oy verirken ülkeye oy vermiş gibi değilde bir dünya liderliğine oynanayan İngiltere’ye oy verin diyerek oy istedi.

Bu videoyu oylayın

0