Avrupa Gazete

 

Avrupa Ajansı (AVA) Londra- Gazetemiz Avrupa ile birlikte radyomuz Avrupa’nın ortaklaşa medya sponsorluğunu yaptığı 20.Londra Türk Film Festivali başladı. Festivalin açılış filmi olarak Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın oynadığı Niyazi Gül Dörtnala filmi gösterildi. Filmin galası Güney Londra’da O2 Cineworld, Peninsula Square’de görkemli bir katılımla gerçekleşti. Juri üyeliğini Helen De Witt, Ryan Gilbey, Mehmet Ergen ve Tim Robey’in ve danışmanlığını Louis Savy’nin yaptığı festival,  bu yıl Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü canlandırdığı farklı karakterlerle Türk Sineması’nda özel bir yeri olan usta oyuncu Aytaç Arman’a  takdim etti.

20. Londra Türk Film Festivali başkent Londra sinemalarında  17 Mayıs’ta son gösterimini yapacak ve sona erecek. Gala öncesi She'koyokh ve Çiğdem Aslan sahne aldı. Altın Kanat Dijital Ödülleride dağıtıldı. Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Londra Türk Film Festivalleri’nin baş mimarı Vedide Kaymak ve ekibine teşekkür etti.

Gala resepsiyonuna katılım şöyleydi:Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve sefire Bilgiç ile kızları Ecenur Bilgiç, Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi Ayşegül ile oğlu Melikşah Yorulmazlar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Yunus Emre Enstitüsü Londra Müdürü Mehmet Şen, Mevlüt Ceylan, Londra Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ali Selçuk Can, Aytaç Arman, Ata Demirer, Demet Akbağ, Hakan Algül, Şebnem Bozoklu, Levent Ülgen, Onur Ünlü, Serkan Keskin Çiğdem Aslan, Enver Kannur, Vatan Öz, Mehmet Ergen, Murat Eser, Önder Şahan ve birçok tanınmış sima ile davetli katıldı.

 

 

20. Londra Türk Film Festivali'nde Çiğdem Aslan ve She'koyokh

Gazetemiz Avrupa ile birlikte radyomuz Avrupa’nın ortaklaşa medya sponsorluğunu yaptığı 20.Londra Türk Film Festivali başladı.

Bu videoyu oylayın

5.00